Червона Роза. Графічна біографія Рози Люксембург
Кейт Еванс

Червона Роза. Графічна біографія Рози Люксембург

«Червона роза» – це комікс, який розповідає про біографічні події життя та діяльності Рози Люксембурґ, видатної теоретикині революційного соціалістичного канону, передтечі європейського фемінізму. Роза Люксембурґ, яка наважувалася критикувати Маркса і Леніна та долала упередження, з якими стикалася як єврейка, – стала активною суспільною діячкою в часи, коли до голосу жінки зрідка ставилися серйозно. Кейт Еванс намається поєднати іронічний пафос оповіді про політику, мистецтво і дружбу в житті Рози з відвертим жахом образів Першої світової війни.

«Вона прожила надто мало, аби побачити, наскільки правда була на її боці, і спостерігати жахливе і катастрофічно швидке моральне виродження комуністичних партій — безпосередній наслідок російської революції — в усьому світі», — сказала про Розу Люксембурґ Ханна Арендт.

Кейт Еванс – радикальна британська коміксистка, письменниця, активістка і мама. Її відзначені численними нагородами твори постають з її політичного активізму: графічний репортаж із таборів біженців «Ниточки» (2017), біографія Рози Люксембурґ «Червона Роза» (2015), комікси «Животик» (2014) і «Їжа любові» (2009) про зачаття, вагітність, пологи та годування грудьми, «Весела погода» (2006) про зміни клімату, «Лісок» (1998) про еко-протести. Кейт Еванс співпрацює з виданням «The Spark», мешкає у Сомерсеті з чоловіком і двома дітьми. Сайт художниці: http://www.cartoonkate.co.uk/

Rosa-Luxemburg-Stiftung в Україні; АРТ КНИГА
2017
Язык: Украинский
Читать